Avromo Karpinovičiaus apsakymą „Didžioji mokytojo Geršteino meilė“ skaito ir komentuoja jį išvertusi istorikė Saulė Valiūnaitė. Skaitymus veda Tarptautinio jidiš centro Vilniuje direktorė Viktorija Jusė.

A. Karpinovičius (1918–2004) – Vilniuje gimęs ir augęs žydų rašytojas, rašęs jidiš kalba. Literatūrinius bandymus A. Karpinovičius pradėjo Vilniuje besimokydamas gimnazijoje. Nuo 1949  m. rašytojas gyveno Izraelyje, jidiš kalba išleido septynias apsakymų knygas, dvi biografijas ir pjesę, Izraelio spaudoje rašė apie jidiš kalbos ir kultūros likimą. Publikavo monografiją hebrajų kalba. Už nuopelnus jidiš literatūrai apdovanotas premijomis, tarp jų – prestižine Iciko Mangerio premija.

S. Valiūnaitės teigimu, A. Karpinovičiaus kūryba yra odė tarpukario Vilniaus žmonėms: „Rašydamas jau po Holokausto, jis suprato, kad svarbios bendruomeninės figūros paliks savo žymę istorijos puslapiuose, o miesto keistuoliai ir vagišiai, kuriantys miesto charakterį, liks užmarštyje, todėl su didele meile įamžino juos savo kūryboje. A. Karpinovičiaus tekstai yra grožinė literatūra, tačiau jo kūriniuose dažnai veikia tikri žmonės, kaip ir apsakyme „Didžioji mokytojo Geršteino meilė“, kuriame aprašomi įvykiai, panašu, tikrai buvo apkalbų objektas tarpukario Vilniuje.“

Saulė Valiūnaitė yra istorikė, Vilniaus universiteto doktorantė, Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus (VGŽIM) bendradarbė, šiuo metu rengiamos ekspozicijos Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės tema kuratorė.  

Renginių ciklo „Pasimatymai su žydų literatūra“ tikslas – pristatyti turtingą Lietuvos žydų literatūrą, skatinti visuomenę domėtis jidiš kultūra, kuri yra neatsiejama Lietuvos daugiatautės kultūros dalis. Susitikimų metu skaitomi, komentuojami ir aptariami nauji bei klasikiniai jidiš kalba parašyti prozos ir poezijos tekstai, pristatomos jų parašymo aplinkybės, interpretuojamas ir aiškinamas istorinis bei kultūrinis kontekstai. Susitikimus veda vertėjai, literatūrologai, judaikos tyrėjai. 

Ciklą „Pasimatymai su žydų literatūra“ rengia Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Judaikos tyrimų centras ir Tarptautinis jidiš centras Vilniuje.